Slider Pozisyonları


Slider Pozisyonları seçeneği ile slider pozisyonu yaratabilir, e-ticaret sitenizdeki pozisyonunu / koordinatını belirleyip aktifleştirebilir, düzenleyebilir ve yeni bir slider pozisyonu oluşturabilirsiniz.

Yönetim paneli > Tasarım ayarları > Slider Pozisyonları alanından yeni bir slider pozisyonu belirlemek için sağ alt köşede bulunan “Yeni Ekle” butonuna tıklayarak yeni bir slider pozisyonu oluşturabilirsiniz.

sliderpozisyonlari

Banner: Slider ayarları bölümünden oluşturduğunuz sliderlarınızdan seçiniz.

Boyut (GXY): Oluşturduğunuz slider boyutunuzu belirleyebilirsiniz. Örneğin 1500×800 vb.

Bölüm: Bölüm alanından oluşturduğunuz sliderinizin hangi bölümde gözükmesini istiyorsanız “anasayfa, ürünler, kategori vb.” birini seçebilirsiniz.

Pozisyon: Pozisyon alanından ekleyeceğiniz filtrenin pozisyonunu “Orta Üstte/Altta, Sağ/Sol Blokta , En Üst Bölüm, En Üst Bölüm1 ve En Altta” seçeneklerinden ayarlayabilirsiniz. Sol blokta seçeneğini seçtiğimiz zaman sitenin sol tarafında, sağ blokta seçeneğini seçtiğimiz zaman sitenin sağ tarafında, orta üstte seçeneğini seçtiğimiz zaman sitenizin orta üst bölümünde, orta alt bölümünü seçeneğini seçtiğiniz zaman sitenizin orta alt bölümünde, “En Üst bölüm” seçeneğini seçtiğiniz zaman sitenizin en üst bölümünde,”En üst Bölüm1” seçeneğini seçtiğiniz zaman sitenizin en üst bölümün bir altında ve “En Altta” seçeneğini seçtiğiniz zaman sitenizin en alt bölümünde  gözükecektir.

Durumu: Durum alanından slider pozisyonunuz durumunuzu “Açık” veya “Kapalı” olarak belirleyebilirsiniz. “Açık” olarak seçtiğiniz takdirde slider pozisyonunuz e-ticaret sitenizde gözükecektir. “Hayır” olarak seçtiğiniz takdirde slider pozisyonunuz e-ticaret sitenizde gözükmeyecektir.

Sıralama: Sıralama alanında slider pozisyonlarınız arasında sıralamanızı yapmanızı sağlar.

İstenilen bilgi girişlerinizi yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan “Kaydet” butonuna basarak slider pozisyonlarınızı kaydediniz.

Birden fazla slider pozisyonu belirlemek için “Yeni Ekle” butonuna tıklayarak ekleyebilir, slider pozisyonu silmek için ise “Kaldır” butonuna tıklayarak slider pozisyonunuzu kaldırabilirsiniz.

Ayrıntılı Video Anlatımı

28 Temmuz 2020
Was this article helpful?

Bir cevap yazın