Banner Yönetimi


Banner Yönetimi seçeneği ile bannerlarınızı kolayca kişiselleştirebilirsiniz.

Yönetim Paneli > Tasarım Ayarları > Banner Yönetimi alanından yeni bir banner eklemek için “Banner Ekle” alanına tıklayarak yeni bir banner ekleyebilirsiniz. Var olan bir bannerinizi silmek isterseniz banner adınızın yanında bulunan çarpı butonuna tıklayarak silebilirsiniz.

Not: Silinen bir banneri otomatik geri getirebileceğiniz bir alan bulunmadığından dikkatli işlem yapmanızı öneririz.

banner

banneryonetimi2

Başlık: Başlık alanından bannerinizin başlığını yazabilirsiniz.

İçerik: İçerik alanından bannerinizin içeiği hakkında yazı yazabilir ve resim ekleyebilirsiniz.

Resim eklemek için görselde ok ile gösterilen “resim” butona tıklayınız.

banneryonetimi

Ok ile gösterilen butona tıkladıktan sonra aşağıdaki görseldeki gibi bir pencere ile karşılacaksınız. Açılan pencereden “Sunucuyu Gez” butonuna tıklayınız.

bannerresim2

Açılan sayfada ok ile gösterilen klasörler içerisine görselinizi ekleyebilir ya da daha önce yüklemiş olduğunuz görselinizi seçebilirsiniz..bannerresim3

Eklemiş olduğunuz görseliniz ok ile gösterilen alandan görselinizin dilerseniz genişlik, yükseklik, kenar, dikey boşluk ve yatay boşluk boyutlarını belirleyebilirsiniz.

banneresim4

Görsel yükleme işleminizi yaptıktan sonra sol altta bulunan “Tamam” butonuna basarak görselinizi ekleyebilirsiniz.

No: No alanından bannerinizin diğer bannerlarınızla benzersiz kılabilirsiniz.

Bölüm: Bölüm alanından oluşturduğunuz sliderinizin hangi bölümde gözükmesini istiyorsanız “anasayfa, ürünler, kategori vb.” birini seçebilirsiniz.

banneryonetimiresim

Pozisyon: Pozisyon alanından ekleyeceğiniz filtrenin pozisyonunuzu  “En Üst Bölüm, En Üst Bölüm1, Üst Bölüm, Alt Bölüm, En Alt Bölüm, Sol Bölüm, Sağ Bölüm, Mobil Üst” pozisyonlarından birini seçerek ayarlayabilirsiniz.

En Üst Bölüm seçeneğini seçtiğimiz zaman sitenizin en üst bölümünde, En Üst Bölüm1 seçeneğini seçtiğimiz zaman sitenizin en üst bölümün bir altında bulunan bölümünde, Üst Bölüm seçeneğini seçtiğimiz zaman sitenizin üst bölümünde, Alt Bölüm seçeneğini seçtiğiniz zaman sitenizin alt bölümünde, En Alt Bölüm seçeneğini seçtiğiniz zaman sitenizin en alt bölümünde, Sol Bölüm seçeneğini seçtiğiniz zaman sitenizin sol bölümünde, Sağ Bölüm seçeneğini seçtiğiniz zaman sitenizin sağ bölümünde ve Mobil Üst seçeneğini seçtiğiniz zaman sitenizin mobil üst bölümünde gözükecektir.

Durum: Durum alanından slider pozisyon durumunuzu “Açık” veya “Kapalı” olarak belirleyebilirsiniz. “Açık” yaptığınız takdirde banneriniz e-ticaret sitenizde gözükmeyecektir. “Hayır” olarak yaptığınız takdirde banneriniz e-ticaret sitenizde gözükmeyecektir.

Sıra: Sıralama alanında bannerler arasında sıralama yapmanızı sağlar.

İstenilen bilgi girişlerinizi yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan “Kaydet” butonuna tıklayarak bannerinizi kaydedebilirsiniz.

Ayrıntılı Video Anlatımı

28 Temmuz 2020
Was this article helpful?

Bir cevap yazın