Slider Ayarları


Slider Ayarları seçeneği ile slider tipini, durumunu, kaynağını değiştirebilir ve kolayca düzenleyebilirsiniz.

Yönetim paneli > Tasarım Ayarları > Slider Ayarları alanından yeni bir slider oluşturmak için sağ üst köşede bulunan “Yeni Ekle” butonuna tıklayarak yeni bir slider oluşturabilirsiniz.

sliderayarlari

Durumu: Durum alanından sliderinizin durumunuzu “Açık” veya “Kapalı” olarak belirleyebilirsiniz. “Açık” yaptığınız takdirde sliderinizi “Slider Pozisyonları” alanında gözükecektir. “Hayır” olarak yaptığınız takdirde sliderinizi “Slider Pozisyonları” alanında gözükmeyecektir.

Kaynak:  Kaynak alanından “Resim”, “Yeni ürünler”, “Çok Satanlar”, “İndirimli Ürünler”, “Kategori”, “Marka” seçeneklerinden birini seçiniz.

Not: Kaynak alanından “kategori” ve “marka” seçeneğini seçtiğiniz zaman “Lütfen Seçiniz” alanı açılacaktır. “Lütfen Seçiniz” alanına kategorinizin veya markanızın alt seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

sliderayarlariekleme

Not: Kaynak alanından “Resim” ve “Kategori “ seçeneğini seçtiyseniz sağ alt köşede bulunan “Resim Ekle” butonuna tıklayarak resim ekleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Resim Ekleme işlemi için; “Resim” alanından ok ile gösterilen “Dosyalara Gözat” butonuna tıklayınız.

sliderayarlariresim

Açılan sayfada ok ile gösterilen klasörler içerisine görselinizi ekleyebilir ya da daha önce yüklemiş olduğunuz görselinizi seçebilirsiniz.

sliderayarlariresimekleme

 

Tipi: Tipi alanından “Normal Slider”, “Küçük Resimli Slider “ ve “Slider Yok” seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Özel Kod (İleri Düzey): Özel kod (ileri düzey) alanına herhangi bir kod yazmanız önerilmez. Fakat herhangi bir kod bilginiz var ise yazabiilirsiniz.

sliderayarlarikaydet

Slider Adı: Slider adı alanından slider adınızı belirleyebilirsiniz.

Başlık: Başlık alanından sliderinizin başlığını belirleyebilirsiniz.

Açıklama: Açıklama alanından slideriniz ile ilgili açıklamanızı yazabilirsiniz.

İstenilen bilgi girişlerinizi ve resim yükleme işleminizi yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan “Kaydet” butonuna basarak sliderinizi kaydediniz.

 

Ayrıntılı Video Anlatımı

28 Temmuz 2020
Was this article helpful?

Bir cevap yazın