Sanal Pos Ayarları


Sanal Pos ödeme metoduna ilişkin bilgilerinizi düzenlediğiniz panel seçeneğidir.

Yönetim Paneli > Ödeme ayarları > Sanal Pos Ayarları sayfasına geliniz.

Screenshot_1

Ödeme Metodu Yazısı: Ödeme metodu yazısı alanından ödeme metodu yazınızı yazınız. Örneğin Kredi kartı ile ödeme

Sipariş Durumu: Sipariş durumu alanında bulunan seçeneklerden birini seçerek oluşturmuş olduğunuz ödeme metodu ile alışveriş yapan müşterilerinizin “Yönetim Paneli > Siparişler” alanına siparişinin hangi sipariş durumu ile yansıyabileceğini belirleyebilirsiniz.

Tek Çekim Banka: Tek çekim banka alanından “Yönetim Paneli >Banka Ayarları” alanından tanımlamış olduğunuz banka adlarınız bu alanda gözükecektir.

Tek Çekim Kategorileri: Tek çekim kategorileri alanından seçmiş olduğunuz kategorilerdeki ürünlerden herhangi biri sipariş verildiğinde taksit seçenekleri görünmeyecektir.

Tek Çekim Ödeme Ekranı Yazısı: Tek Çekim Ödeme ekranı yazısı alanından tek çekim ile ödeme metodu yazınızı yazınız. Örneğin Tek Çekim ile ödeme

Tek Çekim İndirim Oranı (Yüzde): Tek çekim indirim oranı alanından tek çekim ile ilgili indirim uygulamak istiyorsanız yüzde şeklinde belirleyebilirsiniz.

Genel Bölge: Genel bölge alanından ödeme sisteminizin kullanabileceği bölgeyi seçebilirsiniz. Tüm bölgelerin kullanabilmesi için “Tümünü Kapsa” seçeneğini seçebilirsiniz.

Durumu: Durumu alanından ödeme seçeneğinizi akfif hale getirmek için ”Açık” seçeneğini, pasif hale getirmek için “Kapalı” seçeneğini seçebilirsiniz.

Ödeme Şekli Liste Sırası: Sıralama alanından ödeme metodlarınız arasında sıralama yapmanızı sağlar.

İstenilen bilgi girişlerinizi yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan “Kaydet” butonuna tıklayarak ödeme metod ile ilgili bilgilerinizi kaydediniz.

27 Temmuz 2020
Was this article helpful?

Bir cevap yazın