Paynet Ödeme Sistemi


PAYNET sistemi, sadece kredi kartları ile ödeme yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

Yönetim Paneli > Ödeme Ayarları > Paynet İle Ödeme alanına geliniz.

Ödeme metodu yazısı: Ödeme metodu yazısı alanından ödeme sayfasında gözükmesini istediğiniz ödeme metodu yazınızı yazarak belirleyebilirsiniz.

Publishable key: Publishable key alanına Paynet tarafından gönderilen bilgiyi girmeniz gerekmektedir.

SECRET KEY: Secret Key alanına Paynet tarafından gönderilen bilgiyi girmeniz gerekmektedir.

paynet

Tek Çekim Kategorileri : Tek çekim kategorileri alanından seçmiş olduğunuz kategorilerdeki ürünlerde herhangi bir sipariş verilmesi durumunda taksit seçenekleri görüntülenmeyecektir.

Test Modu: Test modu alanından paynet ödeme metodunuzu test işlemi sağlamak için “Evet” seçeneğini, test işlemi modundan çıkarmak için “Hayır” seçeneğini seçebilirsiniz.

Döviz fiyatına göre çekim yap: Döviz fiyatına göre çekim yap alanını “Evet” olarak seçtiğiniz takdirde müşterinin para birimi Euro veya Dolar ise ödeme euro veya dolar üzerinden yapılır.

Sipariş Durumu: Sipariş durumu alanından Paynet ile ödeme yapan müşterilerinizin sipariş durumunu “Bekliyor, Hatalı Sipariş, Hazırlanıyor, Kargoya Verildi, Tamamlandı, İade edildi, İptal edildi” seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

 Durumu: Durumu alanından paynet ödeme sisteminizi aktif hale getirmek için “Evet” seçeneğini, pasif hale getirmek için “Hayır” seçeneğini seçebilirsiniz.

 Sıralama: Sıralama alanından ödeme sayfasında bulunan ödeme metodları arasında paynet ödeme sisteminizi sıra numarası belirleyerek sıralayabilirsiniz.

İstenilen bilgi girişlerinizi yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan “Kaydet” butonuna basarak paynet ile ödeme bilgilerinizi kaydediniz.

28 Temmuz 2020
Was this article helpful?

Bir cevap yazın