Bloglar


Blog  seçeneği ile makale yayını yapabilir, müşterilerinize bulunduğunuz sektör hakkında ilginç veya güncel yazılar ulaştırabilirsiniz.

Yönetim Paneli > Bilgi Sayfaları > Blog sayfasına geliniz.

Blog sayfasından sağ üst köşede bulunan “Yeni Ekle” butonuna tıklayarak blog ekleme alanına ulaşabilirsiniz. Var olan bir blog yazınızı düzenlemek için ise ilgili blog yazısı satırında bulunan görselde mavi ok ile gösterilen “düzenle” butonuna tıklayarak düzenleyebilirsiniz.

blog

Blog Başlığı: Blog başlığı alanından blog başlığınızı yazabilirsiniz.

Açıklama: Açıklama alanından blog yazınızla ilgili açıklama yazabilirsiniz.

Meta Açıklama: Meta açıklaması google arama sonuçlarında gözükür, aramayı yapan kullanıcıların blog yazınız hakkında daha detaylı bilgi edinmesi için meta açıklamanızı yazabilirsiniz.

blogekleme

Blog Kategori: Blog kategori alanından blog yazınızı herhangi bir kategoriye bağlı hale getirmek için “blog kategorileri” alanında oluşturmuş olduğunuz blog kategorilerinizden birini seçebilirsiniz.

SEO Linki: Seo linkinizi yazabilirsiniz.

Resim: Resim alanından blog resminizi “Dosyalara Gözat” butonuna tıklayarak blog resminizi yükleyebilirsiniz.

Durum: Durum alanından blog yazı durumunuzu aktif hale getirmek için “Açık” seçeneğini, pasif hale getirmek için “Kapalı” seçeneğini seçebilirsiniz.

blog2

Sıralama: Sıralama alanından birden fazla blog  yazılarınız var ise blog yazılarınız arasında sıralama yapabilirsiniz.

Blog Yazısı ile İlişkili Ürün Ayarları alanından;

blogilişkiliurunler

Blog Yazısı ile İlgili Ürünler: Blog yazısı ile ilgili ürünler alanından blog yazınızla ilgili ürün bağlantısı yapabilirsiniz. İlgili ürün adınızı yazarak yapabilirsiniz.

Blog Yazısı ile İlgili Kategoriler: Blog yazısı ile ilgili kategoriler alanından “Kategoriler” alanından oluşturmuş olduğunuz kategorileriniz gözükecektir. Blog yazınızla ilgili kategori bağlantısı yapmak için gözüken kategorilerden birini seçerek yapabilirsiniz.

İstenilen bilgi girişlerinizi yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan “Kaydet” butonuna tıklayarak blog bilgilerinizi kaydediniz.

Blog Silme İşlemi

Silmek istediğiniz ilgili blog satırında bulunan ok ile gösterilen “sil” butona tıklayınız. Çıkan ekranda ”Evet” butonuna tıklayarak ilgili blog yazınızı silebilirsiniz.
Silinen bir blog yazınızı otomatik geri getirebileceğiniz bir alan bulunmadığından dikkatli işlem yapmanızı öneririz.

blogsilme

28 Temmuz 2020
Was this article helpful?

Bir cevap yazın