Blog Kategorileri


Blog Kategorileri  seçeneği ile yazdığınız makaleleri blog kategorileri bölümünden uygun bir kategori oluşturabilir ve sınıflaştırabilirsiniz.

Yönetim Paneli > Bilgi sayfaları > Blog Kategorileri sayfasına geliniz.

Blog kategorileri sayfasından sağ üst köşede bulunan “Yeni Ekle” butonuna tıklayarak blog kategori ekleme alanına ulaşabilirsiniz. Var olan bir blog kategoriyi düzenlemek için ise ilgili blog kategorinizin satırında bulunan görselde mavi ok ile gösterilen “düzenle” butonuna tıklayarak düzenleyebilirsiniz.

blogkategori

Blog Kategori Adı: Blog kategori adı alanından blog kategori adınızı yazabilirsiniz.

Açıklama: Açıklama alanından blog kategori ile ilgili açıklamanızı yazabilir ve resim ekleyebilirsiniz.

Resim: Resim alanından blog kategori resminizi “Dosyalara Gözat” butonuna tıklayarak blog kategori resminizi yükleyebilirsiniz.

blogkategoriekleme

blogkategoriekleme2

Sıra: Sıra alanından birden fazla blog kategoriniz var ise blog kategorileriniz arasında sıralama yapabilirsiniz.

Durum: Durum alanından blog kategori durumunuzu aktif hale getirmek için “Açık” seçeneğini, pasif hale getirmek için “Kapalı” seçeneğini seçebilirsiniz.

İstenilen bilgi girişlerinizi yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan “Kaydet” butonuna tıklayarak blog kategori bilgilerinizi kaydediniz.

Blog Kategori Silme İşlemi

Silmek istediğiniz blog kategori satırında bulunan ok ile gösterilen “sil” butona tıklayınız. Çıkan ekranda ”Evet” butonuna tıklayarak ilgili blog kategorinizi silebilirsiniz.
Silinen bir blog kategorinizi otomatik geri getirebileceğiniz bir alan bulunmadığından dikkatli işlem yapmanızı öneririz.

blogkategorisilme

28 Temmuz 2020
Was this article helpful?

Bir cevap yazın