Yurtiçi Kargo Entegrasyonu

E-ticaret siteniz üzerinden gelen sipariş bilgilerinin anlaşmalı olduğunuz Yurtiçi Kargo şubesine aktarılmasıdır. Böylelikle manuel bir işlem yapmadan siparişlerinizi tek tuşla Yurtiçi Kargo firmasına aktarabilirsiniz. Yurtiçi Kargo Entegrasyonun birçok fayda ve avantajları bulunmaktadır.

Yurtiçi Kargo Entegrasyonu ile sipariş sonrası kaybettiğiniz zamanı ve maliyeti size geri kazandıracaktır. Yurtiçi kargo entegrasyonu sayesinde yanlış ya da geç gönderilen sipariş sorununuz ortadan kalkacaktır. Böylelikle yanlış ve geç gönderilen siparişlerden dolayı oluşan müşteri memnuniyetsizliğinden kurtularak memnun müşteri kitlesine sahip olarak müşteri kitlenizi daha da genişletebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Entegrasyonu ile müşterileriniz siparişlerinin kargo takibini kolay bir şekilde yapabilmektedir. Yurtiçi kargo ve e-ticaret siteniz arasında gerçekleştirilen entegrasyon şu şekilde çalışmaktadır:

  • E-ticaret siteniz üzerinden müşteriniz siparişini verir.
  • Müşterinizin vermiş olduğu sipariş hazırlanır.
  • E-ticaret sitenizde hazırlanan sipariş bilgileri tek tuşla Yurtiçi Kargo firmasına aktarılır.
  • Yurtiçi Kargo firmasına aktarılan siparişler için tarafına barkod gönderilir. Bu barkodları çıktı alarak kargoya verilecek siparişlerinizin kutusuna yapıştırılır.
  • Müşterinize siparişinin kargoya verildiğine dair mail ya da SMS gönderimi yapılır. (SMS gönderimini RGS Yazılımın sizlere sunmuş olduğu bu hizmetten yararlanabilirsiniz ya da SMS için anlaştığınız bir firma ile de entegrasyon yapılabilmektedir.)
  • Müşteriniz siparişinin takibini e-ticaret siteniz üzerinden sipariş takibi bölümünden takip numarası ile kolaylıkla takibini yapabilir.
  • Sipariş müşterinize teslim edildiğinde Yurtiçi Kargo firmasından alınan bilgi ile siparişin tamamlandığına dair müşterinize mail ya da sms gönderimi yapabilirsiniz.

Siparişlerinizi Yurtiçi Kargo firmasına aktarmak için yapmanız gereken sadece yönetim panelinde Siparişler bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Siparişinizi kargo firmasına aktarmak için siparişin içerisine girerek Kargo Detayları bölümünden Servis ve Ödeme Tipini ayarladıktan sonra “Yurtiçi Kargoya Aktar” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Siparişin bilgileri Yurtiçi Kargo firmasına aktarılmış olacaktır.

RGS Yazılım Yurtiçi Kargo Entegrasyonu için yapmanız gereken Yurtiçi Kargo firması ile anlaşma sağlamanız. Yurtiçi Kargo firması ile yaptığınız anlaşmadan sonra tarafınıza verilen bilgileri ticket sistemi üzerinden teknik ekibimize iletmenizdir. Böylelikle kargo entegrasyonunuz kolay bir şekilde yapılmış olacaktır.

13 Ekim 2020
Was this article helpful?

Bir cevap yazın