Trendyol Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Sitenizin Yönetici Panel’inde Entegrasyon->Trendyol Entegrasyonu-> bölümüne giriniz.

Açılan pencerede Yeni Entegrasyon butonuna tıklayarak Trendyol’a entegre edeceğiniz ürünün “Kategorisini” ya da “Markasını”(sadece birini seçebilirsiniz), “Fiyatını”, “Kar Oranını”, “Kargo Firmasını” ve “Trendyol Kategorisini” seçtikten sonra “Entegrasyonu Başlat” butonuna tıklayarak entegrasyon işlemine başlayabilirsiniz.

Burada “Kategori” veya “Marka” bölümlerinden sadece bir tanesini dolduruyoruz !!!…

Şimdi ise “Ayarlar” bölümüden Trendyol’dan aldığımız API anahtarı ve şifrenizi giriniz.

Bütün bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra “Entegrasyonlar” bölümünden “Kategori Zorunlu Alanlar” butonuna tıklayıp Trendyol’un ürünümüz için istediği ve bizim ürünümüzde bulunmayan özellikleri “Şekil-10″daki gibi görebiliriz.

Eğer “Şekil-10” daki gibi bütün Özellikler ve Değerler mevcut değil ise Panelimizin sağ üst tarafından Ürünler->Ürün Özellikleri->Yeni Ekle butonuna tıklayınız.

Şekilde örnek olarak gördüğünüz gibi Trendyolun sizden istedeği Özellik ve Değeri giriniz.Ardından işlemi kaydetmeyi unutmayınız.

Buradan sonra tekrar Entegrasyonlar->Trendyol Entegrasyonu->Entegrasyonlar->Kategori Zorunlu Alanlar butonuna tıklayıp sizden istenilen bütün Özellik ve Değerleri girmeyi deneyiniz.

12 Kasım 2020
Was this article helpful?

Bir cevap yazın