Müşteri Grupları


Müşteri Grupları alanından yeni bir müşteri grubu oluşturabilir veya var olan müşteri gruplarınızı bu panelden düzenleyebilirsiniz. Belirtilen paneldeki müşterilere sepet alt limitini ve sepet üst limitini belirleyebilir, ödeme yöntemlerini seçebilir ve indirimler uygulayabilirsiniz.

Yeni bir müşteri grup eklemek için sağ üst köşede bulunan “Yeni Ekle” butonuna tıklayarak yeni bir müşteri grubu oluşturabilirsiniz.

musterigrup

Müşteri Grup Adı: Müşteri grup adınızı yazınız.

Açıklama: Müşteri grup ile ilgili açıklamanızı yazabilirsiniz.

Onay: Onay durumunuzu evet veya hayır olarak seçebilirsiniz. Evet olarak seçtiğiniz takdirde müşteri grubunuz açık, Hayır olarak seçtiğiniz takdirdemüşteri grubunuz kapalı olarak görüntülenecektir.

musterigrup2

musterigrup3

Sipariş Aşamalarında Vergi Dairesi Görünsün: Sipariş aşamasında vergi dairesi alanının görünmesini istiyorsanız “Evet” seçeniğini , görünmesini istemiyorsanız “Hayır” seçeniğini  işaretleyebilirsiniz.

Sipariş Aşamalarında Vergi Dairesi Zorunlu: Sipariş aşamasında vergi dairesi alanının zorunlu olarak doldurulmasını istiyorsanız “Evet” seçeniğini  , zorunlu olarak doldurulmamasını istiyorsanız “Hayır” seçeniğini işaretleyebilirsiniz.

Sipariş Aşamalarında Vergi No / Tc Kimlik No Görünsün: Sipariş aşamasında Tc kimlik alanının görünmesini istiyorsanız “Evet”seçeniğini , görünmesini istemiyorsanız “Hayır” seçeniğini işaretleyebilirsiniz.

Sipariş Aşamalarında Vergi No / Tc Kimlik No Zorunlu: Sipariş aşamasında vergi no / tc kimlik no alanının zorunlu olarak doldurulmasını istiyorsanız “Evet” seçeniğini , zorunlu olarak doldurulmamasını istiyorsanız “Hayır” seçeniğini işaretleyebilirsiniz.

Sipariş Aşamalarında Cep Telefonu Görünsün: Sipariş aşamasında cep telefon alanının görünmesini istiyorsanız “Evet” seçeniğini , görünmesini istemiyorsanız “Hayır” seçeniğini işaretleyebilirsiniz.

Sipariş Aşamalarında Cep Telefonu Zorunlu: Sipariş aşamasında cep telefonu alanının zorunlu olarak doldurulmasını istiyorsanız “Evet” seçeniğini , zorunlu olarak doldurulmamasını istiyorsanız “Hayır” seçeniğini işaretleyebilirsiniz.

Üyelikte Vergi Dairesi Görünsün: Üyelik aşamasında vergi dairesi alanının görünmesini istiyorsanız “Evet” seçeniğini , görünmesini istemiyorsanız “Hayır” seçeniğini işaretleyebilirsiniz.

Üyelikte Vergi Dairesi Zorunlu: Üyelik aşamasında vergi dairesi alanının zorunlu olarak doldurulmasını istiyorsanız “Evet” seçeniğini  , zorunlu olarak doldurulmamasını istiyorsanız “Hayır” seçeniğini işaretleyebilirsiniz.

Üyelikte Vergi No / Tc Kimlik No Görünsün: Üyelik aşamasında vergi no ve tc kimlik no alanının görünmesini istiyorsanız “Evet” seçeniğini , görünmesini istemiyorsanız “Hayır” seçeniğini işaretleyebilirsiniz.

Üyelikte Vergi No / Tc Kimlik No Zorunlu: Üyelik aşamasında vergi no/tc kimlik no alanının zorunlu olarak doldurulmasını istiyorsanız “Evet” seçeniğini , zorunlu olarak doldurulmamasını istiyorsanız “Hayır” seçeniğini işaretleyebilirsiniz.

Sıra: Müşteri grup sıranızı belirleyebilirsiniz.

Müşteri Grubu İndirimi: Yüzde 33 indirim için : %33 veya 33 ; Fiyatlar 15 TL fazla görünsün : +15 ; Fiyatlar 20 TL indirimli görünsün : -20 şeklinde yazabilirsiniz.

Sepet Alt Limiti: Alt limit tanımladığınızda bu müşteri grubuna ait müşterilerin sepetlerinde minimum yazmış olduğunuz sepet tutarı olmak zorundadır.
Örneğin sepet alt limitini 100 TL yazarsanız bu müşteri grubundaki müşteriler 100 TL ‘nin altında sipariş veremez.

Sepet Üst Limiti: Üst limit tanımladığınızda bu müşteri grubuna ait müşterilerin sepetlerinde maksimum yazmış olduğunuz sepet tutarı olmak zorundadır.
Örneğin sepet üst limitini 100 TL yazarsanız bu müşteri grubundaki müşteriler 100 TL ‘nin üstünde sipariş veremez.

İzinsiz Ödeme Metodları: İzinsiz ödeme metodları seçeneklerinden herhangi birini seçtiğiniz takdirde sipariş aşamasında seçmiş olduğunuz ödeme metodunu gözükmeyecektir.

İstenilen bilgi girişlerinizi yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan “Kaydet” butonuna tıklayarak müşteri grup bilgilerinizi kaydediniz.

Ayrıntılı Video Anlatımı

28 Temmuz 2020
Was this article helpful?

Bir cevap yazın