Iyzico Ayarları ve Kurulumu


Iyzico ödeme metoduna ilişkin bilgilerinizi düzenlediğiniz panel seçeneğidir.

İyzico ödeme sistemi entegrasyonu için Yönetim Panelini > Ödeme Ayarları > İyzico Ayarları sayfasına geliniz.

İyzico Ayarları sayfasında yer alan “API ID” ve “API SECRET KEY” bilgilerini zorunlu  olarak doldurulması gereken alanlardır.
İyzico Kurulumu yapabilmeniz için öncelikle aşağıdaki bilgileri İyzico firmasından talep ediniz ve verilen bilgiler ile ilgili alanları doldurunuz.

– API ID (Api Anahtarı)

– API SECRET KEY (Api Güvenlik Anahtarı)

Screenshot_2

Ödeme Metodu Yazısı: Ödeme metodu yazısı alanından ödeme metodu yazınızı yazınız. Örneğin Iyzico Kredi kartı ile ödeme

Tamamlandı Durumu: Sipariş tamamlandığında “Yönetim Paneli > Siparişler” alanına siparişinizin hangi durum ile yansıyabileceğini belirleyebilirsiniz.

Genel Bölge: Genel bölge alanından ipara ödeme sistemizin kullanabileceği bölgeyi seçebilirsiniz. Tüm bölgelerin kullanabilmesi için “Tümünü Kapsa” seçeneğini seçebilirsiniz.

Durumu: Durumu ile iyzico ile ödeme seçeneğinizin akfif hale getirmek için ”Açık” seçeneğini, pasif hale getirmek için “Kapalı” seçeneğini seçebilirsiniz.

Sıralama: Sıralama alanından ödeme metodlarınız arasında sıralama yapmanızı sağlar.

İstenilen bilgi girişlerinizi yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan “Kaydet” butonuna tıklayarak iyzico ile ödeme bilgilerinizi kaydediniz.

İyzico ile Ödeme metodunu test etmek için, sitenizde 1 tl’lik test ürünü oluşturunuz. Daha sonra iyzico ile ödeme ile sitenizde bu ürünün ödemesini yapınız. En son adımda sorunsuz bir şekilde “Sipariş Başarılı” sayfasını gördüğünüzde iyzico kurulumunun son adımıda tamamlanmış olacaktır.

30 Haziran 2021
Was this article helpful?

Bir cevap yazın