İndirim Kuponları


E-ticaret sitenizde indirim kuponları oluşturabileceğiniz panel sayfasıdır.Kuponların kodlarını,değerlerini gerekli yerleri doldurarak oluşturabilirsiniz.

Yönetim Paneli > Kampanyalar > İndirim Kuponları sayfasına geliniz.
İndirim kuponları sayfasından yeni bir indirim kuponu oluşturmak için “Yeni Ekle” butonuna tıklayarak indirim kuponu ekleme alnına ulaşabilirsiniz.  Var olan indirim kuponunuzu düzenlemek için ise ilgili indirim kuponu satırında bulunan mavi ok ile gösterilen “düzenle” butonuna tıklayarak düzenleyebilirsiniz.

Screenshot_1

Kupon Adı: Kupon adı alanına kupon adınızı yazınız.

Kod: Kod alanına indirim kuponunuzun için gerekli olan kodunuzu giriniz.

Türü: Türü alanından yüzde veya sabit seçeneklerden herhangi birini seçerek indirim kuponu türünüzü belirleyiniz.

İndirim: İndirim alanından türü alanından yüzde seçeneğini seçtiyseniz uygulanacak indirimin yüzde tutarını, sabit seçeneğini seçtiyseniz uygulanacak indirimin sabit tutarını giriniz.

Toplam Tutara Göre: Toplam tutara göre alanından indirim kuponunun geçerli olması için minimum sipariş toplamınızı belirleyiniz.

Screenshot_2

Müşteri Girişi: Müşteri girişi alanından müşterilerin kuponu kullanabilmesi için giriş yaparak kullanmaları için “Evet” seçeneğini seçebilirsiniz. Müşterilerin kuponu kullanabilmesi için giriş yapmadan kullanmaları için “Hayır” seçeneğini seçebilirsiniz.

Ücretsiz Kargo: Ücretsiz kargo alanından indirim kuponu kullanan müşterilerinize ücretsiz kargo seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz.

Kategori: Kategori alanından seçtiğiniz kategorilerdeki ürünler indirim kuponundan faydalanacaktır.

Screenshot_1

Ürünler: Ürünler alanından seçtiğiniz ürünlere indirim kuponu uygulanacaktır. Sepetteki tüm ürünlere uygulamak için ürün seçmeyiniz.

Müşteri: Müşteri alanından sadece seçtiğiniz müşteriler indirim kuponu kullanabilecektir. Tüm müşterilerinizin kullanmasını istiyorsanız müşteri seçmeyiniz.

Screenshot_2

Başlangıç Tarihi: Başlangıç tarihi alanından indirim kuponunuzun başlangıç tarihi seçiniz.

Bitiş Tarihi: Bitiş tarihi alanından indirim kuponunuzun başlangıç tarihi seçiniz.

Kupon Başına Kullanım: Kupon başına kullanım alanından tüm müşterilerin indirim kuponunu kaç kez kullanabileceğini belirleyin. Sınırsız için boş bırakın.

Müşteri Başına Kullanım: Müşteri başına kullanım alanından tek müşterinin indirim kuponunu kaç kez kullanabileceğini belirleyin. Sınırsız için boş bırakın.

Screenshot_3

Durumu: Durumu alanından oluşturmuş olduğunuz indirim kuponuzun kullanılabilmesi için ”Açık” seçeneğini, inidirm kuponunun kullanılmaması için  “Kapalı” seçeneğini seçebilirsiniz.

İstenilen bilgi girişlerinizi yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan “Kaydet” butonuna tıklayarak indirim kupon bilgilerinizi kaydediniz.

Var olan indirim kuponunuzu düzenlemek için veya kupon geçmişini hakkında bilgi sahibi olmak için ilgili indirim kuponu satırında bulunan  “düzenle” butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Screenshot_2

Kupon Geçmişi” alanından oluşturmuş olduğunuz indirim kuponunuzun kullanan müşterileriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Müşterinizin;

  • Sipariş Id,
  • Müşteri adını,
  • Emal adresini,
  • Telefonunu,
  • İndirim kuponundan uygulanan miktarı ve
  • İndirim kuponunu kullandığı tarih   bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Video Anlatımı

28 Temmuz 2020
Was this article helpful?

Bir cevap yazın