Hepsipay Ayarları


Hepsipay Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitesi olan Hepsiburada’nın markasıdır. Ödeme sistemleri sektöründe yeni olan Hepsipay Hepsibburada’nın e-ticaret tecrübesi ile kullanıcılarına güvenli ödeme çözümleri sunmayı amaçlamaktadır. Hepsipay ödeme entegrasyonu tüm paketlerimizin içerisinde yer almaktadır.

Hepsipay Ödeme Sisteminin Avantajları

E-ticaret sitelerine hizmet veren ödeme sistemleri sektörüne bir yenisi daha eklendi. Hepsiburada’nın markası Hepsipay ödeme sistemi e-ticaret sektöründe olanlara birçok avantaj sunmaktadır.

  • 5 ayrı bankanın kredi kartından güvenilir bir şekilde tek çekim ya da taksitli ödeme alabilirsiniz. (Axess, Card Finans Word, Paraf, Maximum,)
  • Hepsipay üye işyerlerine ertesi günü ödeme imkânı sunuyor. Böylelikle KOBİ’lerin ödemeyle ilgili olan en büyük sorununa da çözüm getirmiştir.
  • Hepsipay tek bir komisyon oranı ile çalışmaktadır. Bu sayede ayrı pos hesabı ve komisyon oranları ile çalışmanın getirdiği maliyeti ve iş yükünü ortadan kaldırmıştır.
  • Gelişmiş analitik platformu ile üye işyerleri işlemleri takip ve analizlerini kolay bir şekilde yapmaktadır.

Hepsipay Ödeme Sistemi Entegrasyonu

Hepsipay ödeme sistemi entegrasyonu için Yönetim Panelini > Ödeme Ayarları > Hepsipay Ayarları sayfasına geliniz.
Hepsipay Ayarları sayfasına yer alan “Api Key” ve “Secret Key” bilgileri zorunlu  olarak doldurulması gereken alanlardır.

Screenshot_1

Ödeme Metodu Yazısı: Ödeme metodu yazısı alanından ödeme metodu yazınızı yazınız. Örneğin Hepsipay ile Ödeme

Api Key: Api Key alanına Hepsipay tarafından temin ettiğiniz bilgiyi giriniz.

Secret Key: Secret Key alanına Hepsipay tarafından temin ettiğiniz bilgiyi giriniz.

3d Kullanılsın mı?: 3d Kullanılsın mı alanından Hepsipay ödeme sisteminde 3d kullanılmasını istiyorsanız “Evet”  seçeneğini, Hepsipay ödeme sisteminde 3d kullanılmasını istemiyorsanız “Hayır” seçeneğini seçebilirsiniz.

Tek Çekim Kategorileri: Tek çekim kategorileri alanından seçmiş olduğunuz kategorilerdeki ürünlerden herhangi biri sipariş edildiğinde taksit seçenekleri görünmeyecektir.

Screenshot_4

Sipariş Durumu: Sipariş durumu alanında bulunan seçeneklerden birini seçerek Hepsipay ödeme metodu ile alışveriş yapan müşterilerinizin “Yönetim Paneli > Siparişler” alanına siparişinin hangi sipariş durumu ile yansıyabileceğini belirleyebilirsiniz.

Durumu: Durumu ile Hepsipay ile ödeme seçeneğinizin akfif hale getirmek için ”Açık” seçeneğini, pasif hale getirmek için “Kapalı” seçeneğini seçebilirsiniz.

Sıralama: Sıralama alanından ödeme metodlarınız arasında sıralama yapmanızı sağlar.

İstenilen bilgi girişlerinizi yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan “Kaydet” butonuna tıklayarak Hepsipay ile ödeme bilgilerinizi kaydediniz.

NOT: Hepsipay ile ödeme sistemi entegrasyonu için gerekli işlemler yapıldıktan sonra e-ticaret siteniz üzerinden test siparişi vererek işleminizi kontrol etmeniz gerekmektedir.

28 Temmuz 2020
Was this article helpful?

Bir cevap yazın