Gelişmiş Sıralama


Gelişmiş Sıralama yapmaya başlamadan önce Yönetim Paneli’nden;

Yöentim Paneli > Genel Ayarlar > Seçenek bölümünden Anasayfa alanında yer alan “Anasayfa Ürün Sıralama” bölümünü Gelişmiş Sıralama olarak seçiniz.

6

Daha sonra aynı işlemi Admin Paneli > Genel Ayarlar > Seçenek bölümünden Kategoriler kısmında yer alan , Kategori Ürün Sıralama bölümünü de Gelişmiş Sıralama olarak seçiniz. Seçme işlemini tamamladıktan sonra sağ üst köşede bulunan “Kaydet” butonuna tıklayarak kaydediniz

Kaydetme işlemini tamamladıktan sonra Gelişmiş Sıralama metodunuzu oluşturup kullanabilirsiniz.

7

Gelişmiş Sıralama oluşturmak için;

Admin Paneli > Ürünler > Gelişmiş Sıralama alanından sağ üst köşede bulunan “Yeni Ekle” butonuna tıklayınız.

1

Yeni Ekle butonuna tıkladığımız zaman Gelişmiş Sıralama ayarlarını yapacağımız sayfa açılmaktadır..

Burada Gelişmiş Sıralama yapmak istediğimiz kaynağı seçiniz.

2

Örneğin kaynak olarak Anasayfa’yı seçelim. Açılan sayfada yer alan “Ürünleri getir” butonuna tıklayınız. Daha sonra yer alan ürünleri  Sürükle – Bırak yöntemi ile sağ çaprazda yer alan ürün ile kolaylıkla yerini değiştirebiliriz.

3

Örneğin Kategori bölümünde Sıralama yapmak istediğimiz Kategoriyi seçip Ürünleri Getir butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfada Sıralama yapmak istediğimiz ürünü Sürükle-Bırak yöntemi ile yerleştirmek istediğimiz alana sürükleyerek Sıralama işlemini yapabilirsiniz.

Markalarda Sıralama yapmak istediğimiz zaman Kategori bölümünde yapmış olduğumuz işlemlerin aynısını yaparak Gelişmiş Sıralama marka sayfanız içinde Gelişmiş Sıralama yapabilirsiniz..

4

 

5

Gelişmiş Sıralama işlemini tamamladıktan sonra Kaydet butonuna tıklayarak işlemimizi tamamlayınız.

 

Ayrıntılı Video Anlatımı

28 Temmuz 2020
Was this article helpful?

Bir cevap yazın