Filtre Seçenekleri


E-ticaret sitelerinin vazgeçilmezi “filtre seçenekli arama motorları” kullanıcı istediği ürünün niteliklerini yazıp, dilediği ürünleri kolayca sorgulayabilir.

Yönetim Paneli > Ürünler > Filtre alanından yönetici arzuladığı filtre seçeneklerini açık ya da kapalı olarak ayarlayabilir, sitedeki pozisyonunu konum olarak seçebilir.

Paneldeki sadelik ve anlaşılırlık sayesinde çok rahat bir şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Screenshot_1

Bölüm: Bölüm alanından filtre ekleyeceğiniz bölümü “Anasayfa,Ürünler,Markalar,İletişim vb. “ olarak ayarlayabilirsiniz.

Pozisyon: Pozisyon alanından ekleyeceğiniz filtrenin pozisyonunu “Orta Üstte/Altta, Sağ/Sol Blokta” seçeneklerinden ayarlayabilirsiniz. Sol blokta seçeneğini seçtiğimiz zaman sitenin sol tarafında, sağ blokta seçeneğini seçtiğimiz zaman sitenin sağ tarafında, orta üstte seçeneğini seçtiğimiz zaman sitenizin orta üst bölümünde ve orta alt bölümünü seçeneğini seçtiğiniz zaman sitenizin orta alt bölümünde gözükecektir.

Durumu: Durum alanından filtre durumunuzu seçeneklerden ” Açık” veya “Kapalı” olarak belirleyebilirsiniz.

Marka: Marka alanından belirlediğiniz bölümde markaların gözükmesini istiyorsanız “Açık” , gözükmesini istemiyorsanız “Kapalı” olarak belirleyebilirsiniz.

Fiyat: Fiyat alanından fiyat durumunun gözükmesini istiyorsanız “Açık” , gözükmesini istemiyorsanız “Kapalı” olarak belirleyebilirsiniz.

Özellik: Özellik alanından özellik durumunun gözükmesini istiyorsanız “Açık” , gözükmesini istemiyorsanız “Kapalı” olarak belirleyebilirsiniz.

Seçenek: Seçenek alanından seçenek durumunun gözükmesini istiyorsanız “Açık” , gözükmesini istemiyorsanız “Kapalı” olarak belirleyebilirsiniz..

Stok: Stok alanından stok durumunun gözükmesini istiyorsanız “Açık” , gözükmesini istemiyorsanız “Kapalı” olarak belirleyebilirsiniz.

Sıralama: Bu alanından filtre sıralamanızı belirleyebilirsiniz.

İstenilen bilgi girişlerinizi yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan “Kaydet” butonuna basarak filtre seçeneklerinizi kaydediniz.

Birden fazla filtre seçenekleri eklemek için “Yeni Ekle” butonuna basarak ekleyebilir, filtre seçeneğinizi silmek için ise “Kaldır” butonuna basarak filtre seçeneğinizi kaldırabilirsiniz.

 

Ayrıntılı Video Anlatımı

28 Temmuz 2020
Was this article helpful?

Bir cevap yazın