Bilgi Sayfaları


Bilgi Sayfaları seçeneğinde müşterilerinizin merak ettiklerini veya dikkat etmeleri gereken yazıları oluşturabilirsiniz.

Yönetim Paneli > Bilgi Sayfaları > Bilgi Sayfaları sayfasına geliniz.

Bilgi Başlığı: Bilgi başlığı alanından bilgi sayfası başlığınızı yazabilirsiniz.

bilgisayfaekleme

Açıklama: Açıklama alanından bilgi sayfanızın açıklamasını bu alana yazarak belirtebilirsiniz.

Meta Açıklama: Meta açıklaması google arama sonuçlarında gözükür, aramayı yapan kullanıcıların içerik hakkında daha detaylı bilgi edinmesi için önemli olduğu kadar başlık kısmından sonra kullanıcıyı siteye girmeye ikna edebilecek ikinci unsur durumundadır. Dİlerseniz bilgi sayfasınızın meta açıklamasını bu alana yazabilirsiniz.

SEO Linki: Seo linkinizi yazabilirsiniz.

Index Durumu: Index durumu alanından bilgi sayfanızın indexlenmesini istiyorsanız “Index, Follow” seçeneğini seçiniz. Bilgi sayfanızın indexlenmesini istemiyorsanız “Noindex, Nofollow” seçeneğini seçebilirsiniz.

bilgisayfaekleme2

Sol Menüde Göster: Sol menüde göster alanından bilgi sayfanızın sol menüde gösterilmesini istiyorsanız sol menüde göster seçeneğini seçebilirsiniz.

Üst Menüde Göster: Üst menüde göster alanından bilgi sayfanızın üst menüde gösterilmesini istiyorsanız üst menüde göster seçeneğini seçebilirsiniz.

Alt Menüde Göster: Alt menüde göster alanından bilgi sayfanızın alt menüde gösterilmesini istiyorsanız alt menüde göster seçeneğini seçebilirsiniz.

Durumu: Durumu alanından bilgi sayfası durumunuzu “Açık” veya “Kapalı” olarak belirleyebilirsiniz. “Açık” olarak seçtiğiniz takdirde bilgi sayfanız e-ticaret sitenizde gözükecektir. “Hayır” olarak seçtiğiniz takdirde bilgi sayfanız e-ticaret sitenizde görünmeyecektir.

Sıralama: Sıralama alanında bilgi sayfalarınız arasında sıralama yapmanızı sağlar.

İstenilen bilgi girişlerinizi yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan “Kaydet” butonuna tıklayarak bilgi sayfanızı kaydediniz.

Ayrıntılı Video Anlatımı

28 Temmuz 2020
Was this article helpful?

Bir cevap yazın