Slider Ayarları


Slider Ayarları seçeneği ile slider tipini, durumunu, kaynağını değiştirebilir ve kolayca düzenleyebilirsiniz.

Yönetim paneli > Tasarım Ayarları > Slider Ayarları alanından yeni bir slider oluşturmak için sağ üst köşede bulunan “Yeni Ekle” butonuna tıklayarak yeni bir slider oluşturabilirsiniz.

sliderayarlari

Durumu: Durum alanından sliderinizin durumunuzu “Açık” veya “Kapalı” olarak belirleyebilirsiniz. “Açık” yaptığınız takdirde sliderinizi “Slider Pozisyonları” alanında gözükecektir. “Hayır” olarak yaptığınız takdirde sliderinizi “Slider Pozisyonları” alanında gözükmeyecektir.

Kaynak:  Kaynak alanından “Resim”, “Yeni ürünler”, “Çok Satanlar”, “İndirimli Ürünler”, “Kategori”, “Marka” seçeneklerinden birini seçiniz.

Not: Kaynak alanından “kategori” ve “marka” seçeneğini seçtiğiniz zaman “Lütfen Seçiniz” alanı açılacaktır. “Lütfen Seçiniz” alanına kategorinizin veya markanızın alt seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

sliderayarlariekleme

Not: Kaynak alanından “Resim” ve “Kategori “ seçeneğini seçtiyseniz sağ alt köşede bulunan “Resim Ekle” butonuna tıklayarak resim ekleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Resim Ekleme işlemi için; “Resim” alanından ok ile gösterilen “Dosyalara Gözat” butonuna tıklayınız.

sliderayarlariresim

Açılan sayfada ok ile gösterilen klasörler içerisine görselinizi ekleyebilir ya da daha önce yüklemiş olduğunuz görselinizi seçebilirsiniz.

sliderayarlariresimekleme

 

Tipi: Tipi alanından “Normal Slider”, “Küçük Resimli Slider “ ve “Slider Yok” seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Özel Kod (İleri Düzey): Özel kod (ileri düzey) alanına herhangi bir kod yazmanız önerilmez. Fakat herhangi bir kod bilginiz var ise yazabiilirsiniz.

sliderayarlarikaydet

Slider Adı: Slider adı alanından slider adınızı belirleyebilirsiniz.

Başlık: Başlık alanından sliderinizin başlığını belirleyebilirsiniz.

Açıklama: Açıklama alanından slideriniz ile ilgili açıklamanızı yazabilirsiniz.

İstenilen bilgi girişlerinizi ve resim yükleme işleminizi yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan “Kaydet” butonuna basarak sliderinizi kaydediniz.

 

Ayrıntılı Video Anlatımı