INSTASHOP


InstaShop özelliğimiz ile Instagram gönderilerinizde ürünlerinizi kolayca etiketleyebilirsiniz.

Yönetim Paneli > Genel Ayarlar > Seçenek > Sosyal sayfasına geliniz.

Instagram Token Kodu : Intagram token kodu alanına intragram üzerinden token kodunuzu alarak bu alana yerleştiriniz.
Intagram Token kodu almak için http://yardim.rgsyazilim.com/instagram-token-olusturma/ yardım dökümanımızı inceleyebilirsiniz.

Instagram Shop Post Limit: Instagram shop post limit alanına instashop sayfanızda gözükecek instagram görsel sayınızı belirleyebilirsiniz.

Not: İnstagram shop eklediğiniz halde çalışmıyor ise Instagram Shop Post Limit kısmına sayı girmeniz ile çalışacaktır. Örneğin: 5

Screenshot_1

Yönetim Paneli > Genel Ayarlar > Seçenek > Sosyal sayfasında yapılacak olan işlemleri tamamladıktan sonra;
Yönetim Paneli > Eklenti Ayarları > InstaShop sayfasına geliniz.

InstaShop > Ayarlar alanından instashop pozisyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Bölüm alanından instashop alanınızın hangi bölümde gözükmesini istiyorsanız “anasayfa, ürünler, kategori vb.” birini seçebilirsiniz.

Pozisyon alanından ekleyeceğiniz instashop pozisyonunu “Orta Üstte/Altta, Sağ/Sol Blokta , En Üst Bölüm, En Üst Bölüm1 ve En Altta” seçeneklerinden ayarlayabilirsiniz. Sol blokta seçeneğini seçtiğiniz zaman sitenin sol tarafında, sağ blokta seçeneğini seçtiğiniz zaman sitenin sağ tarafında, orta üstte seçeneğini seçtiğiniz zaman sitenizin orta üst bölümünde, orta alt bölümünü seçeneğini seçtiğiniz zaman sitenizin orta alt bölümünde, “En Üst bölüm” seçeneğini seçtiğiniz zaman sitenizin en üst bölümünde ve “En Altta” seçeneğini seçtiğiniz zaman sitenizin en alt bölümünde  gözükecektir.

Screenshot_2

Durumu: Durum alanından instashop pozisyonunuz durumunuzu “Açık” veya “Kapalı” olarak belirleyebilirsiniz. “Açık” olarak seçtiğiniz takdirde instashop pozisyonunuz e-ticaret sitenizde gözükecektir. “Hayır” olarak seçtiğiniz takdirde instashop pozisyonunuz e-ticaret sitenizde gözükmeyecektir.

Sıralama: Sıralama alanında instashop pozisyonlarınız arasında sıralamanızı yapmanızı sağlar.

İstenilen bilgi girişlerinizi yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan “Kaydet” butonuna tıklayarak instashop pozisyonlarınızı kaydediniz.

InstaShop > Instagram Resimler alanından instagram görsellerini listeleyebilirsiniz.

Resimleri Yenile” alanına tıklayarak instagram resimlerinizi güncelleyebilirsiniz.

Screenshot_4

Instagram Resimler alanından hangi instagram görselinize ilgili ürünüzü eklemek için ilgili instagram görseliniz satırında bulunan “Düzenle” butonuna tıklayınız.

Düzenle butonuna tıkladıktan sonra “Ürün Seçin” alanından Yönetim Paneli > Ürünler alanından oluşturmuş olduğunuz ürünlerinizden hangisi instagram görseliniz ile ilgiliyse ürün adınızı yazınız.

Instagram görselinize ürün ekleme işleminizden sonra sağ üst köşede bulunan “Kaydet” butonuna tıklayarak işleminizi kaydediniz.

Screenshot_1

Daha sonra anasayfanızda bulunan “Instashop” sayfasına giriniz.

Screenshot_3

Instashop sayfası üzerinden ürün eklemiş olduğunuz instagram görselinize tıklayarak kontrol sağlayabilirsiniz.

Screenshot_4