Farklı Tutar Aralıkları İçin Kargo Metodu


Kargo Ayarları ile kargo metodlarınıza dair ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.

Yönetim Paneli > Genel Ayarlar > Kargo Ayarları sayfasına geliniz.

Herhangi bir kargo metodunuz yok ise ” +Yeni Metot Ekle ” butonuna tıklayarak yeni bir kargo metodu ekleyebilirsiniz.
Yeni bir kargo metodu eklemek için tıklayınız.

Daha sonra Fiyat Ayarları sayfasına geliniz.

Fiyat Tİpi alanından çıkan seçeneklerden Ara Toplam seçeneğini seçiniz. “Ara Toplam” KDV’si hariç fiyattır.

Screenshot_6Birim Aralığı alanından;
Başlat alanına başlangıç fiyatınızı, Bitir alanına bitiş fiyatınızı, Fiyat alanına “başlat” ve “bitir” alanları arasında uygulanacak kargo ücreti fiyatınızı girebilirsiniz.

Başlama fiyatımız 0 TL bitirme fiyatımız 50 TL belirlediğimiz için Kargo ücreti 5 TL olarak girildiği için kargo ücreti 5 TL olarak belirlenmektedir..
İkinci durumumuz da başlama fiyatımız 51TL bitirme fiyatımız 100 TL belirlediğimiz için kargo ücreti 10 TL olarak girildiği için kargo ücreti 10 TL olarak belirlenmektedir.

Screenshot_4

Eğer birden fazla eklenmek isterseniz “Yeni Ekle” butonuna tıklayarak başka bir fiyat aralığı girebilirsiniz.
Kaldırmak istediğiniz fiyat aralığınız satırında bulunan “Kaldır” butonuna tıklayarak fiyat aralığınızı kaldırabilirsiniz.

Anlatıldığı gibi eklemek istediğiniz fiyat aralıklarını ekleyebilirsiniz.
İstenilen bilgi girişlerinizi yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan “Kaydet” butonuna tıklayarak bilgilerinizi kaydediniz.

E-ticaret sitenizden ürünleri sepetinize gönderdikten sonra ödeme ekranına geldiğinizde Ara Toplam fiyatı 50 TL görünüyor yani 0 TL ve 50 TL arasında olduğundan Kargo ücreti 5 TL olarak görünmektedir.Screenshot_555

E-ticaret sitenizden ürünleri sepetinize gönderdikten sonra ödeme ekranına geldiğinizde Ara Toplam fiyatı 116.93 TL görünüyor yani 101 TL ve 150 TL arasında olduğundan Kargo ücreti 15 TL olarak görünmektedir.

Screenshot_666